Alarmy bezprzewodowe

Zapewnienie bezpieczeństwa obiektom mieszkalnym oraz użytkowym jest w tych czasach bardzo ważne. Istnieje bowiem spore ryzyko wystąpienia sytuacji groźnych, związanych chociażby z napadami rabunkowymi. Zuchwałość włamywaczy jest rzeczą powszechnie znaną, dlatego właściciele posesji szukają różnych sposobów na to, aby uchronić się przed ich aktywnością. Do rozwiązań najbardziej popularnych i oczywistych należą alarmy antywłamaniowe.

Takie instalacje cieszą się dużym uznaniem i od lat stanowią istotny oręż w walce z rzezimieszkami. Na rynku mamy wiele różnych alarmów, z których każdy cechuje się innymi parametrami oraz zakresem oferowanych działań. Najprostsze i najtańsze instalacje mają charakter czysto odstraszający i generują głośny sygnał dźwiękowy, który może przegonić włamywaczy, równocześnie zwracając uwagę otoczenia na to, że coś niedobrego się dzieje. W pewnych sytuacjach taki prosty alarm wystarczy, aby odnieść skutek, zwłaszcza że złodziej nie wie, czy instalacja ogranicza się wyłącznie do emisji dźwięku.

Bardziej zaawansowane instalacje alarmowe mogą na przykład powiadamiać o wtargnięciu intruzów agencję ochrony. Ciekawą innowacją, która w świecie alarmów pojawiła się jakiś czas temu, są systemy bezprzewodowe oparte o sygnały radiowe. Są one o tyle praktyczne, że eliminują konieczność przeprowadzania kabli pomiędzy poszczególnymi elementami systemu. Na przykład czujniki ruchu mogą wysłać radiowo sygnał do centralnego układu alarmu, a ten zablokuje wejścia lub powiadomi ochronę o pojawieniu się złodzieja.

Sprawdź: samochody do handlu obwoźnego