Eurocash S.A.

Eurocash to sieć handlowa, na którą składają się dyskontowe hurtownie. Takie dyskonty dominują w Grupie Eurocash, do której należą również Eurocash Cash&Carry oraz Eurocash Serwis. Spółka zdobyła tytuł lidera rynkowego w dziedzinie dystrybucji na terenie Polski.

Zajmuje się dystrybucją produktów spożywczych. Punkty Eurocash zlokalizowane są we wszystkich województwach. Do Grupy Eurocash wchodzą również placówki franczyzowe, a w tym sieć handlowa abc, Lewiatan, Delikatesy Centrum, Euro Sklep, Groszek, a także Drogerie Koliber.

Trzon Grupy stanowią jednostki biznesowe. Eurocash Cash&Carry to sieć ponad 160 hurtowni, które obsługują przede wszystkim sklepy spożywczo-chemiczne o małej lub średniej wielkości. Z kolei Eurocash Franczyza odpowiada za rozwój Delikatesów Centrum, na które składa się ponad 800 sklepów.

Eurocash Dystrybucja zaopatruje stacje beznzynowe, a także małe sklepy osiedlowe w szybkozbywalne produkty. Eurocash Serwis jest liderem w dystrybuowaniu towarów impulsowych, takich jak herbata, kawa, papierosy, słodycze, karty telefoniczne oraz leki bez recepty.