Jak dopasować szminkę do cery?

www.poprawkonwersje.pl

Często zdarza się, że kupujemy dokładnie takie pomadki, jakie wzbudziły nasze zainteresowanie u przyjaciółki, sąsiadki czy koleżanki z pracy. Niestety, nie jest to dobre rozwiązanie. To, co świetnie komponuje się z jednymi odcieniami cery, nie jest dobre dla innych. Odpowiednie dopasowanie szminki to nie lada wyzwanie. Klasyczną, strażacką czerwień, jaka kojarzy nam się z ustami prawdziwej seksbomby, powinny nosić jedynie brunetki o śniadej cerze.

Kobietom o urodzie tego typu zwykle najlepiej jest w rozmaitych odcieniach czerwieni. Mogą być przełamane brązem lub fioletem. Świetnie sprawdzi się tu również burgund. Blondynki o jasnej cerze również mogą pokusić się o czerwień, ale nie tak intensywną. Najlepsza będzie ta przełamana pomarańczem.

U jasnowłosych kobiet mile widziane są również wszelkie odcienie pastelowego różu i koralu. Szatynki, dla doskonałego efektu, mogą malować usta na jasnobrązowo. Dobrze będą wyglądać również w rozmaitych odcieniach różu, przełamanego brzoskwinią lub rudościami. Duże wyzwanie stanowi makijaż rudych kobiet, które zwykle mają jasną cerę. Na tle ognistych włosów najlepiej będą prezentować się usta w odcieniach łososia, róży indyjskiej lub ceglaste.