Kosmetyki na blizny i przebarwienia

https://visplantis.pl/

Blizny i przebarwienia to niestety niezbyt estetyczna pamiątka, którą pozostawił nam przebyty trądzik. Jeśli stany zapalne są już wyciszone, zamiast skupiać się na walce z aktywnym trądzikiem, możemy przystąpić do walki z bliznami i przebarwieniami potrądzikowymi. Choć najskuteczniejszą formą walki są zabiegi medycyny estetycznej, takiej jak laseroterapia, to warto wspomóc walkę kosmetykami dostępnymi w aptekach czy drogeriach stacjonarnych lub internetowych. Są to kosmetyki dostępne bez recepty, po które nie musimy zgłaszać się do lekarza. Stosowane regularnie i przez dłuższy czas, przyniosą efekty. Choć warto zaznaczyć, że w cięższych przypadkach, nie zniwelują blizn i przebarwień w 100%. Co nam pomoże w walce o ładniejsza cerę?

Kwas azelainowy

W aptekach dostępne są żele i kremy z kwasem azelainowym. Skuteczny preparat to taki, który na 1 g kremu zawiera minimum 200 mg kwasu azelainowego.

By uniknąć podrażnień, nakładajmy cienka warstwę kremu jedynie na miejsca problematyczne. Kremy z kwasem azelainowym wykazują działanie przeciwbakteryjne, wspomagają likwidację zaskórników i zmniejszają ilość wolnych kwasów tłuszczowych na powierzchni skóry. Ponadto hamują wzrost nieprawidłowych komórek barwnikowych naskórka, chroniąc przed tworzeniem kolejnych przebarwień. Redukują przebarwienia i rozjaśniają skórę. Uwaga! Mogą wywołać podrażnienia, dlatego warto stopniowo przyzwyczajać skórę do takich kremów, stosując kosmetyk na przykład dwa razy w tygodniu, a później zwiększać jego częstotliwość.

Kwas kojowy

Kolejny skuteczny środek w walce z przebarwieniami. Kwas kojowy pomoże rozjaśnić przebarwienia potrądzikowe, ale i pigmentacyjne. Dlatego jest stosowany przez osoby chcące rozjaśnić swoje piegi.

Kwas kojowy to naturalny antyoksydant – chroni skórę przed wolnymi rodnikami, a tym samym przed starzeniem się. Redukuje przebarwienia, a dodatkowo głęboko nawilża. Dostępny w formie proszku lub jako składnik ampułek czy kremów.

Kwas glikolowy, glukonowy i migdałowy

Kwasy te dostępne są w formie płynnej, osobno lub zmieszane. Stanowią także składniki toników i kremów. Odpowiadają za wygładzenie i rozjaśnienie skóry. Stosujemy je po oczyszczeniu i osuszeniu twarzy. Po zastosowaniu kwasów w czystej formie, musimy pamiętać o ich neutralizacji.

Uwaga! Kwasy w wysokich stężeniach nie powinny być stosowane samodzielnie w domu – możemy nabawić się poparzeń, dodatkowych blizn i przebarwień. Na zabiegi takimi kwasami o wysokich stężeniach należy udać się do doświadczonych w tych kuracjach gabinetów kosmetycznych czy dermatologicznych.

Kremy na przebarwienia

Kremy dostępne w drogeriach czy aptekach zawierają niższe stężenie aktywnych substancji, dlatego są całkowicie bezpieczne do stosowania w domu. Stopniowo rozjaśniają przebarwienia potrądzikowe, ale i słoneczne czy hormonalne. Wyrównują koloryt cery i przywracają jej promienny wygląd. Przy stosowaniu takich kosmetyków, pamiętajmy o nakładaniu filtrów przeciwsłonecznych. Są to kremy, sera i esencje z retinolem, witaminą C, A i E, kwasami owocowymi lub innymi składnikami..

celltibator komórki macierzyste www.ealergia.com.pl