Kosmetyki w ciąży, a bezpieczeństwo

Pielęgnacja skóry to współcześnie nieodzowny element codziennej toalety każdej kobiety. Dbanie o jej kondycje jest niezwykle ważne szczególnie w okresie ciąży. Niemniej jednak istnieje przekonanie, że ciąża to nie czas na skupianie się na jędrności skóry, gdyż może to raczej szkodzić, niż wspomagać.

W przekonaniu tym jest zarówno wiele prawdy, ale także i mylnych spostrzeżeń. Należy zwrócić uwagę, że o skórę trzeba dbać, niezależnie od okresu życia. Warto jednak podkreślić, że każdy jego etap wymaga odpowiedniego podejścia.

Dlatego też panie w ciąży mają do dyspozycji kosmetyki przeznaczone dla tej grupy. Niemniej jednak, czy oznacza to, że należy rezygnować z dotychczasowej pielęgnacji. Oczywiście, że nie ma potrzeby wyrzucania kosmetyków, trzeba tylko dokonać selekcji, co na danym etapie może okazać się szkodliwe.

To negatywne oddziaływanie może dotyczyć zarówno osoby ciężarnej, jak również płodu. Dlatego konieczna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym oraz kosmetologiem, co będzie bezpiecznym działaniem.

Idealnie dopasowana czarna suknia wieczorowa podkreśli Twoją talię www.drawno-cystersi.pl