Nadajniki monitoringu GPS

Dziś każdy pojazd można śledzić za pomocą technologii GPS. W ciągu ostatnich kilkunastu lat, odkąd stworzona przez rząd USA usługa stała się powszechnie dostępna, cały system niesamowicie się rozwinął. Praktycznie każdy oferowany na rynku smartfon ma wbudowany moduł GPS, więc może służyć jako efektywna nawigacja zarówno w ruchu pieszym jak i samochodowym. Istnieją również nawigacje dedykowane do jazdy autem, pływania po wodzie czy nawet dla statków powietrznych.

Ustalać położenie można również w celach związanych z bezpieczeństwem. Instalując w samochodzie specjalny nadajnik GPS uzyskujemy możliwość śledzenia jego aktualnej pozycji. Możemy robić to nawet w czasie rzeczywistym, o ile nadajnik posiada dodatkowy moduł umożliwiający połączenie z internetem. Jeśli tak jest, dane o pozycji auta mogą być przekazywane na serwer, a stamtąd pobierane i poddawane analizie.

Na przykład wypożyczalnie samochodów sprawdzają w ten sposób, gdzie znajduje się wynajęty pojazd i czy na przykład nie zostały złamane warunki usługi (na przykład wjazd na teren państwa objętego zakazem). Najczęściej instalacją nadajników, ich konfiguracją i późniejszą obsługą zajmują się wyspecjalizowane przedsiębiorstwa. Działają one jako dostawcy usług i z ich wsparcia korzystają firmy transportowe, spedytorzy czy spółki transportu miejskiego. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby odpowiedni sprzęt kupić samodzielnie.

Jest on oferowany między innymi w sklepach z artykułami szpiegowskimi, da się go bez większych problemów nabyć w internecie.

ajencja sklepu

sprzątanie terenów zielonych wulkanizacja mobilna