Krem do rąk z nagietkiem

Skóra dłoni często jest narażona na zniszczenia. Codzienne czynności, takie jak mycie naczyń czy nawet zwykła kąpiel, uszkadzają naskórek, działając podrażniająco i jednocześnie wysuszając. Z tego powodu bardzo ważna okazuje się odpowiednia pielęgnacja rąk.

Na sklepowych półkach można odnaleźć bardzo wiele specyfików, pomagających utrzymać skórę dłoni w dobrym stanie, jednak czemu nie przygotować doskonałego kremu samemu? Do stworzenia kremu niezbędne okażą się: trzy łyżki suszonego kwiatu nagietka, propolis (20 gram), olejek arganowy (100 mililitrów) oraz trzy krople olejku eterycznego z melisy. Kwiaty w pierwszej kolejności powinno się moczyć przez około kwadrans w gorącym oleju arganowym. Po tym czasie należy je odcedzić i przelać do miski (najlepiej szklanej).

Wówczas nadchodzi czas na dodanie propolisu. Po tej czynności całą miksturę trzeba umieścić w kąpieli wodnej i mieszać do momentu rozpuszczenia się wosku. Potem należy mieszać jeszcze przygotowany specyfik aż do ostygnięcia.

Po dolania olejku z melisy kosmetyk będzie już gotowy do użycia. By krem zachował trwałość jak najdłużej (około pół roku), najlepiej jest go przechowywać w lodówce.

www.laboratoire.pl