Jak dobrać podkład?

www.krakow.turystyka.pl

Po nałożeniu podkładu stajesz przed lustrem i od razu widzisz, że wyglądasz piękniej. Twoja twarz nabrała blasku, a skóra wydaje się zdrowa i świeża. Jeśli taki właśnie efekt osiągasz dzięki swojemu podkładowi, oznacza to, że jest odpowiednio dobrany.

Niestety, niewiele kobiet potrafi to osiągnąć, a wokół podkładów funkcjonuje wiele mitów. Największy makijażowy błąd dotyczący podkładu? Wydaje nam się, że służy on do zmieniania koloru twarzy. Tymczasem stosowany w tym celu podkład sprawia, że twarz wygląda sztucznie, nienaturalnie, jakbyśmy pokryły ją maską.

Warto pamiętać, że dobrze dobrany podkład to właśnie taki, którego nie widać. Najważniejsze w doborze podkładu jest określenie, czy koloryt naszej skóry ma tonację ciepłą, czy zimną. W tym celu dobrze jest wykonać prosty eksperyment przy użyciu dwóch kolorowych kartek: żółtej i różowej.

Przyłóż je do twarzy, stojąc przed lustrem. Twarz, która lepiej wygląda na tle żółtej kartki, ma ciepłą tonację. Oznacza to, że powinnaś stosować podkłady w odcieniach złotego brązu, żółci czy pomarańczy.

W przypadku zimnej cery, wyglądającej lepiej na tle różowej kartki, sięgnij po beżowy podkład z domieszką różu lub ten w odcieniu brunatnych brązów.