Cena perfekcyjnego uśmiechu

Aparat ruchomy jest bardzo potrzebny i popularny, zwłaszcza w młodym wieku, pomagając wyeliminować dopiero co kiełkujące wady, umożliwia prawidłowy rozwój szczęki i ładny wygląd całej twarzy. Jednak czasami aparat ruchomy nie wystarczy, zwłaszcza w przypadku osób dorosłych, gdy wada jest już rozwinięta i potrzebna jest dłuższa interwencja.

Aparat ortodontyczny stały przymocowany jest do zębów specjalnym klejem, dzięki czemu nie trzeba samemu być zdyscyplinowanym i pilnować godzin noszenia – jesteśmy na niego skazani 24 godziny na dobę, jednak ma to również oczywiste wady – nigdy nie możemy zapewnić sobie odpoczynku. Natomiast efekty widoczne są bardzo szybko, już po miesiącu leczenia, chociaż na zakończenie całej procedury musimy czekać najczęściej dwa lata.

Perfekcyjny uśmiech wart jest jednak takiego poświęcenia, a widoczne i trwałe efekty zadowolą każdego. Stereotypowo noszenie aparatu stałego wiąże się z konieczności przyklejenia do zębów widocznych, metalowych drucików, jednak u wielu ortodontów nie jest to już dłużej przykrą koniecznością, gdyż można zainwestować w ledwo widoczne aparaty ceramiczne lub porcelanowe, z zameczkami w kolorze zębów, praktycznie niewidoczne dla niezorientowanych rozmówców.

Proste zęby i prawidłowy zgryz to zbawienne właściwości dla zdrowia, dzięki temu zęby są mniej narażone na próchnicę i choroby przyzębia. Często również korekta zgryzu wiąże się z poprawą i wygładzeniem rysów twarzy, dzięki czemu będziemy wyglądać piękniej i lepiej czuć się ze swoim uśmiechem.

laserowe podcinanie wędzidełka poznań