Skuteczny peeling cukrowy z dodatkiem płatków róż

www.intercol.pl

Gładka skóra to marzenie wielu pań. Największe problemy z jej uzyskaniem mają osoby o cerze z niedoskonałościami. Aby pozbyć się nieestetycznych wyprysków, zaskórników oraz uniknąć kolejnych stanów zapalnych, warto zastosować odpowiednie preparaty, pomagające złuszczyć martwy naskórek oraz odżywić nieco cerę. Jednym z doskonałych kosmetyków, które można przygotować samemu w domu jest cukrowy peeling z dodatkiem płatków róż.

Podstawowym składnikiem jest naturalnie biały cukier. Prócz tego potrzebne będą: miód (jedna łyżeczka), suszone bądź świeże płatki róż (garść lub dwie), olejek eteryczny – może być to wyciąg z lawendy czy też drzewa różanego oraz trzy-cztery łyżeczki oliwy z oliwek. Szklankę cukru należy po prostu zmieszać ze wszystkimi pozostałymi produktami i kosmetyk będzie w pełni gotowy. Poszczególne proporcje można dowolnie redukować, w zależności od potrzeb i upodobań.

Przygotowany peeling należy przechowywać w lodówce. Swoje właściwości utrzymuje od tygodnia do dwóch tygodni od swojego powstania. Kosmetyk działa nie tylko złuszczająco, ale i nawilżająco. Oliwa z oliwek odpowiednio natłuści skórę, natomiast miód doskonale złagodzi podrażnienia.

produkty skin